ב-1998 בצרפת זה קרה בפעם הראשונה, ב-2006 על אדמת גרמניה בפעם השנייה וכעת ברוסיה זה קורה בפעם השלישית – נבחרת צרפת עלתה אתמול (שלישי) לגמר המונדיאל ואצל הצרפתים החגיגות החלו.

מיליונים יצאו לרחובות לחגוג את ההעפלה של “לה בלו” לגמר אחרי ה-0:1 על נבחרת בלגיה מנגיחה של סמואל אומטיטי והתמונות שנראו בפאריס, כמו גם בערים אחרות, לא נראו במדינה לפחות 12 שנים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
חבל: החגיגות בצרפת הפכו לאלימות במיוחד
חגיגות בשער הניצחון (רויטרס)
חגיגות בשער הניצחון (רויטרס)

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >

השאנז אליזה התמלא נחיל עצום של אנשים חוגגים, אבוקות הודלקו מכל עבר, גם אמצעים פירוטכניים נוספים, בעיקר כאלה שפיזרו עשן בצבעי כחול, אדום ולבן, נראו ליד כל עץ, וכאמור גם בשאר צרפת לא חסכו הצרפתים בחגיגות – בין השאר תמונות של אנשים חוגגים בעירום (בעיקר גברים, חסכנו מכם), או רוקדים על גג של אוטובוס נוסע וכמובן – כולם שרים בהמוניהם את המרסייז.

צרפת חוגגת (טוויטר)
חגיגות בשער הניצחון (רויטרס)

בתקשורת הצרפתית, בניגוד למקבילתה האנגלית (שאם בוחנים אותה ניתן לחשוב שהאנגלים כבר זכו במונדיאל) שמרה על מעט צניעות. הכותרות לא זעקו “Its coming home” אלא “אנחנו בגמר”, “נפלא”, “ענק”, “הראש בכוכבים”, “אנחנו כאן” וכותרות מסוג זה.

עיתוני צרפת (טוויטר)
עיתוני צרפת (טוויטר)

בעיקר, הצרפתים כבר לא יכולים לחכות לראות מי תהיה היריבה שלהם – אנגליה או קרואטיה, ובעיקר – לא יכולים לחכות ליום ראשון. אחרי ההפסד מול איטליה לפני 12 שנים ועשרים שנה בדיוק אחרי הזכייה ההיסטורית, הצרפתים רוצים להניף בפעם השנייה את הגביע החשוב מכולם.

אוהדי צרפת חוגגים (רויטרס)
עיתוני צרפת (טוויטר)

כמו שהאוהדים שלהם חגגו אתמול, נראה שאם זה יקרה, כדאי להיות בצרפת.