אחרי הרבה שנים של אכזבות והדחות מוקדמות, הנבחרת האנגלית הייתה קרובה צעד אחד מהופעה בגמר המונדיאל. על אף שהגיעו לטורניר עם סגל אפור ומוגבל למדי, החבורה של גארת’ סאות’גייט הגיעה למעמד חצי הגמר, בו לא הייתה מאז 1990, אבל לצערה היא ספגה שער בהארכה והפסידה 2:1 לנבחרת קרואטיה, שעלתה לראשונה בתולדותיה לגמר המונדיאל.

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >

הארי קיין האנגלי, שכנראה יסיים את הטורניר כמלך השערים, היה מאוכזב מאוד בסיום: “תחושה קשה, אני מרגיש ששדדו אותנו. עבדנו כל כך קשה והאוהדים שלנו היו מדהימים. זה היה משחק של 50-50, אני בטוח שנסתכל אחורה ונבין באיזו נקודה לא היינו טובים, למה הפסדנו את המשחק. למרות כל זה, אנחנו נמשיך ללכת עם ראש זקוף. הרבה אנשים לא ציפו שנגיע כל כך רחוק”. 

קיין המשיך ואמר: “הגענו למצבים טובים, יש הרבה “אם ו”אבל” וברמות האלה אתה לפעמים נופל על הדברים הכי קטנים. היום זה לא הלך לטובתנו, וזה כואב. עצם זה שהגענו למעמד הזה מוכיח שאנחנו יכולים לשחק ברמות האלו, בנינו שלד טוב להמשך ואנחנו מאוכזבים מכך שלא הבאנו גמר לאוהדים שלנו”. 

אוהדי אנגליה מאוכזבים (רויטרס)

גארת’ סאות’גייט אמר לאחר ההפסד: “המחצית הראשונה הייתה מצוינת והגענו ללא מעט מצבים, אך נשברנו מעט אחרי השוויון. הצלחנו להשיב את השליטה בהארכה, אך מול יריבה איכותית צריך לדעת לנצל את המצבים, היה חסר לנו מעט קור רוח בדקות ההכרעה וזה מאכזב. אני מודה לקהל על התמיכה הגדולה, הם היו איתנו לכל אורך הדרך”.

“בשורה התחתונה ולמרות האכזבה העצומה שיש כרגע בחדר ההלבשה, אני מאוד גאה בשחקנים ואין ספק שכולם יכולים מעודדים מהטורניר שעשינו לקראת העתיד. יש הרבה דברים חיוביים שאנחנו לוקחים איתנו מכאן”.

בנוסף, שחקני העבר של נבחרת אנגליה פרגנו לשחקנים והביעו תמיכה בחשבונות הטוויטר האישיים שלהם. ווין רוני רשם: “גניבה. כל הכבוד לשחקנים שמילאו אותנו בגאווה. תרימו את הראש, זאת קבוצה צעירה עם עתיד גדול לפניה”. 

שחקן העבר גארי ליניקר רשם: “חנוק בגרון, אבל לדור הצעיר הזה יש את כל מה שצריך. זה צעד ענק קדימה והם רק ישתפרו עם הזמן. הם יכולים להרים את הראש בגאווה, הם הביאו הרבה גאווה למדינה. כל הכבוד לקרואטיה על העלייה לגמר”.