אחרי שגילתה את זהות יריבתה בגמר מונדיאל 2018 ביום ראשון ב-18:00, ערכה היום (חמישי) נבחרת צרפת מסיבת עיתונאים ראשונה כפיינליסטית, אליה שלחו שניים מכוכבי הטורניר שלהם, פול פוגבה וסמואל אומטיטי.

פול פוגבה דיבר על זיכרונותיו מההפסד בגמר 2016: “אני מאוד מקווה שלא אפסיד את הגמר הזה. התחושות אחרי הגמר הזה... אני עדיין מרגיש אותן. אני מכיר את הטעם של ההפסד בגמר והוא רע מאוד, אנחנו מאוד רוצים לסיים היטב ולהפוך את צרפת לאלופים. לשחק בפעם השנייה בגביע העולם זה לא כמו לשחק בפעם הראשונה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
חבל: החגיגות בצרפת הפכו לאלימות במיוחד

יתרונות צרפת בגמר: “יש לנו קבוצה, מערכת, בה אתה לא יכול להתנהג כאילו אתה במועדון רגיל. ביחד, זה באמת תענוג להגן, מצאתי איזון עם החברים, רצים יחד, משחקים יחד, תוקפים יחד, בזה אנחנו הכי חזקים. אנחנו לא חושבים אם אנחנו פייבוריטים או לא, הם עשו משחק קשה מאוד מול אנגליה, לא ויתרו ויש להם עוד 90 דקות. אני לא יודע אם זה חיסרון עבורם (להיחשב כאנדרדוג), הם יהיו מאוד נחושים. אנחנו שומרים על המסר שקיבלנו בתחילת הטורניר”.

על 1998 והניצחון של צרפת על קרואטיה: “על נקמה צריך לשאול אותם. אין להם כוכב על החולצה (תואר עולמי), הם רוצים אחד, הם עשו דרך טובה מאוד, אבל גם אנחנו. גם לי עדיין אין כוכב ואני רוצה להשיג אותו. שתי קבוצות, גביע אחד.

אומטיטי התייחס גם הוא ליריבה: “אנחנו משחקים נגד הנבחרות הכי טובות ונגד השחקנים הכי טובים בעולם, הסתדרנו במשחקים האחרונים שלנו נגד שחקנים גדולים וגם לקרואטיה יש קבוצה טובה מאוד, זה תלוי בנו, להיות רציניים”.

סמואל אומטיטי (רויטרס)

עייפות קרואטית: “כן, הם צריכים להיות עייפים, אבל כשאתה משחק בגמר, אתה לא באמת חושב על זה, גם עם העייפות, הם יהיו שם וימשיכו לרוץ כמו שהם עשו בכל המשחקים שלהם עד עכשיו”.

ההבדלים בין מודריץ’ לפוגבה: “הם שחקנים מאוד שונים מבחינה גופנית. בנוסף, מודריץ’ לוקח את המשחק על עצמו. מבחינה טכנית, אין להם הרבה נקודות דומות. לדעתי שניהם תופעה, שני השחקנים הטובים ביותר בעולם בעמדה שלהם”.

פייבוריטים: “ראינו כבר בטורניר הזה שאנחנו יכולים להיות פייבוריטים ולהיכנס למלכודת, אנחנו לא הולכים לשים שם את הלחץ, המאמן הזהיר אותנו מעודף ביטחון, הוא הוריד אותנו לקרקע. זה המשחק החשוב ביותר בקריירה שלנו, אסור לנו להיכנס למלכודת הזאת, אנחנו יודעים היטב שרצינות תהיה הכרחית”.