במקביל לתהפוכות הגדולות אשר מתחוללות ב-NBA, בגולדן סטייט שומרים על יציבות. האלופה הודיעה הערב (שבת) כי MVP סדרת הגמר האחרונה, קווין דוראנט, חתם על חוזה חדש לשנתיים נוספות עם אופציה לשנה שלישית, במדי הווריירס. לצד זאת, נראה כי אחרי החתמתו של דמארקוס קאזינס, שחקן נוסף שיצטרף בקרוב לאלופה הוא יונאס ירבקו שעזב את יוטה ויצטרף כשחקן חופשי בתחילת השבוע. 

בינתיים, שוק השחקנים החופשיים ב-NBA ממשיך לבעבע ועסקאות נוספות נרקמות. הפעם מדובר בסנטר לוס אנג’לס קליפרס דיאנדרה ג’ורדן שמצא בית חדש וברכז שיקגו בעונה שעברה זאק לאבין, שמושך עניין בלא מעט קבוצות.

הסנטר, שיחגוג בקרוב 30, סיים את חוזהו בשורות הקליפרס והחליט לעבור ליעד חדש וחתם לעונה בשורות דאלאס מאבריקס תמורת 24.1 מיליון דולר, זאת לאחר שב-2015 דחה אפשרות לעבור לטקסס ולהצרף למאבס.

לאבין הפך לשחקן חופשי מוגבל הקיץ וקיבל הצעה של 78 מיליון דולר מסמקרנטו קינגס. אול דווקא כשהיה נראה שהוא בדרך לעבור, בארצות הברית מדווחים כי הבולס מתכוונים להשוות את ההצעה ולהשאירו בסגל.

עסקה נוספת היא השארתו של יוסוף נורקיץ’ בפורטלנד. הבלייזרס החתימו מחדש את חוזו של הסנטר בן ה-23, שרשם בעונה שעברה ממוצעים של 14.3 נקודות ו-9 ריבאונדים למשחק. הוא חתם על חוזה חדש לארבע עונות וירוויח 48 מיליון דולר.

אחרי שדווח כי ממפיס מתכוונת להנחית את עומרי כספי אצלה, הגריזליס בדרך לעוד עסקה. דיווחים טוענים כי המועדון יציע לפורוורד קייל אנדרסון חוזה של 37 מיליון דולר לארבע שנים. לסן אנטוניו, קבוצתו לשעבר, יש 48 שעות להשוות את ההצעה.