עונת ה-NBA עוד לא התחילה ויוצאי הדראפט האחרון עוד לא זרקו כדור אחד לסל במשחק רשמי, אך נראה שלפחות בין שניים מהם כבר יש הרבה דם חם.

לוקה דונצ’יץ’, הבחירה השלישית בדראפט האחרון וה-MVP של היורוליג, קיבל הרבה כבוד כשנבחר על-ידי פאנל של ESPN לבעל הסיכוי הטוב ביותר לזכות בתואר רוקי השנה, כאשר לא פחות מ-58% מהקולות הלכו אליו (בעוד 24% הלכו לבחירה הראשונה בדראפט, דאנדרה אייטון מפיניקס וחמישה שחקנים נוספים התחלקו ב-18% הנותרים).

סוכנויות ההימורים בווגאס יישרו קו והציבו את הסלובני שהגיע מריאל מדריד כפייבוריט לזכות בתואר רוקי השנה. מי שלא אהב את זה הוא מייקל פורטר ג’וניור, הבחירה ה-14 בדראפט האחרון.

מייקל פורטר ג'וניור עם אדם סילבר (רויטרס)מייקל פורטר ג'וניור עם אדם סילבר (רויטרס)

פורטר ג’וניור בן ה-20 נחשב לפני שנתיים לאחד השחקנים המבטיחים בשנתון שנכנס לקולג'ים ב-2017 ודיברו על כך שאם הוא ייצא לדראפט של 2018 הוא צפוי להיבחר באחת הבחירות הראשונות, כשהיו שראו בו מועמד מוביל לבחירה ראשונה. אלא שאז הוא נפצע במשחקו הראשון בקולג’ ושיחק במהלך כל העונה הראשונה (והיחידה) שלו בקולג’ שלושה משחקים בלבד. הוא החליט בכל זאת לצאת לדראפט אחרי עונה אחת, אבל החשש משחקן שלא שיחק במשך שנה וממצבו הבריאותי הביאו לכך שהוא התדרדר עד למקום ה-14.

בכל אופן פורטר ג’וניור, שכבר אמר ש-13 קבוצות יצטערו על כך שהן לא בחרו בו, עשה “לייק” לפוסט בו נכתב: “זה נורא, לוקה הוא הבנאדם הכי אוברייטד שראיתי בחיי”. התגובה לא איחרה לבוא.

דינו ראדונצ’יץ’, חברו של דונצ'יץ’ בריאל מדריד בשנים האחרונות, ראה את הלייק של פורטר ג'וניור ויצא להגנת חברו כשצייץ: “ה-MVP של היורוליג לא יכול להיות אוברייטד. שחקן פצוע שלא שיחק חמישה משחקים בקולג' יכול להיות אוברייטד”. ועל זה נאמר: אאוץ’.