השופטים הספרדים ועוזריהם, שנתנו הופעות מרשימות מאוד בגביע העולמי ברוסיה, יתוגמלו כמו שצריך על האיכות שלהם. הליגה הספרדית תהפוך לליגה שבה השופטים מרוויחים את השכר הגבוה בעולם, כאשר השינויים יחולו גם על שופטי הליגה השנייה. שופט ראשי יוכל להשתכר החל מ-193 אלף יורו בעונה ויוכל להגיע למשכורת של 296,423 יורו בשנה.

הנהלת ההתאחדות הספרדית נתנה את אישורה למהלך, והוסיפה מספר צעדים חדשים ושינויי שכר שינקטו החל מהעונה הבאה וביניהם: עלייה של 10% בשכר השופטים ועוזריהם בליגה הראשונה והשנייה. הנחה של עלויות הביטוח הלאומי לשופטים ועוזריהם, אשר יסתכמו בסכום עצום של 1,950,000,000 יורו בשנה.

השופט מרחיק את ראמוס (רויטרס)

שכר של 1,600 יורו למשחק לשופט VAR, ו-800 יורו לעוזר VAR. טכנולוגיית ה-VAR תיכנס לשימוש בליגת המשנה בעונת 2019/20, ושופט VAR ירוויח 800 יורו בליגה השנייה בעוד עוזרו יקבל 400 יורו למשחק. הנהלת הלה ליגה תשלם על החסויות בחולצות השופטים בסך כולל של 3 מליון יורו.

לבסוף, הלה ליגה גם מתחייבת לתכנן תוכנית לטווח הרחוק עבור השופטים כאשר הם מסיימים את הקריירה המקצוענית שלהם ותולים את המשרוקית. בעקבות השינויים הכלכלים החדשים, משכורות השופטים הראשיים יגדלו בממוצע של 53% יותר מהעונה שעברה, בעוד שמשכורות העוזרים עלו ב-61%.

רוצים להגשים חלום ולטוס למשחק בליגה הספרדית? לחצו כאן לחבילות הספורט של ONE TRAVEL >>