יום שני המשוגע, כך קוראים בווימבלדון ליום משחקי שמינית הגמר. השנה, אפשר לקרוא לטורניר הנשים בווימבלדון “הטורניר המשוגע” לאחר שעד שמינית הגמר הודחו תשע מעשר המדרגות הבכירות והיום, ביום שני המשוגע, הודחה גם הנציגה האחרונה של הטופ 10 בטורניר הנשים.

קרולינה פלישקובה, המדורגת 7 בטורניר, סיימה את דרכה עם הפסד להולנדית האגרסיבית קיקי ברטנס (20), 3:6 ו-6:7(1). ברטנס, שהעיפה את ונוס וויליאמס בסיבוב הקודם ונחשבת בעיקר לשחקנית חימר טובה, הוליכה 1:4 במערכה השנייה, פלישקובה עשתה קאמבק עד שובר השוויון, אך ברגע המכריע ברטנס מחצה אותה 1:7 והתמקמה ברבע הגמר, שם היא תפגוש במדורגת 13 יוליה גרגס. הגרמנייה בת ה-29 מגיעה לראשונה בקריירה שלה לרבע גמר גראנד סלאם לאחר שניצחה בקלות את דונה וקיץ’ הקרואטית עם 3:6 ו-2:6.

אמנם 10 השחקניות המדורגות הבכירות לא נשארו בטורניר, אבל המדורגת 11 בטורניר ו-10 בעולם, אנג'ליקה קרבר, עדיין חזק בתמונה. הגרמנייה שהייתה כבר ראשונה בעולם וגם הגיעה לגמר ווימבלדון ב-2016 ניצחה את בלינדה בנצ’יץ’ השוויצרית 3:6 ו-6:7(5) והיא תפגוש ברבע הגמר את דריה קסטקינה בת ה-21 מרוסיה, שכמו ברולאן גארוס מגיעה לרבע הגמר אחרי ניצחון נאה על מדיחתה של גרביניה מוגורוסה, אליסון ואן אאוטפאנק, 7:6(6), 3:6 ו-2:6.

סרינה וויליאמס אמנם אינה מדורגת, אבל בהתאם למעמדה האמיתי כמלכה הבלתי מעורערת של סבב הנשים, היא עברה בקלות בתוך כשעה בדרבי בין שתי אמהות בסבב את יבגניה רודינה מרוסיה, שעלתה מהמוקדמות וניצחה שישה משחקים ברצף עד שפגשה את סרינה ונכנעה לה 2:6 ו-2:6. ברבע הגמר סרינה תפגוש את האיטלקייה קמילה ג’ורג’י, המדורגת 52 בעולם, שרשמה הישג שיא בקריירה עם עלייה לרבע גמר גראנד סלאם אחרי נצחון על אקטרינה מקרובה מרוסיה (מי שהדיחה את קרולין ווזניאקי), 3:6 ו-4:6.

אוסטפנקו חוגגת (רויטרס)

שתי סינדרלות סיימו היום את דרכן בטורניר. אליאכסנדרה ססנוביץ מבלארוס, שאחראית להדחה של פטרה קביטובה בסיבוב הראשון, נעצרה בשמינית הגמר על ידי ילנה אוסטפנקו הלטבית, (12) שחזרה מפיגור 5:3 לניצחון 6:7(4) ו-0:6. אוסטפנקו, שגם בשנה שעברה הגיעה לרבע הגמר, תפגוש את דומיניקה ציבולקובה הסלובקית (שלא דורגה בטורניר בגלל הקידום של סרינה), שניצחה את סו ויי שייה מטיוואן, מדיחתה של סימונה האלפ, 4:6 ו-1:6.

רבעי הגמר לנשים: קיקי ברטנס (20) - יוליה גרגס (13), דריה קסטקינה (14) - אנג'ליקה קרבר (11), דומיניקה ציבולקובה - ילנה אוסטפנקו (12), סרינה  וויליאמס (25) - קמילה ג'ורג’י.