הקטע השלישי בטור דה פראנס נערך היום (שני) בשולה כאשר 22 הקבוצות יצאו למירוץ קבוצתי נגד הזמן. בתום 33.5 קילומטרים הייתה זו קבוצת BMC שעצרה את השעון על 38 דקות ו-46 שניות, תוך שהיא מקדימה את קבוצת סקיי ב-4 שניות.

הניצחון של BMC הביא להעברת החולצה הצהובה מפיטר סאגאן שלבש אותה בתום היום השני לרוכב הבלגי של BMC גרג ואן אברמט, האלוף האולימפי המכהן, שזוכה ללבוש אותה בפעם השנייה בקריירה (עשה זאת במשך שלושה ימים בטור של 2016).

לאחר הניצחון אמר ואן אברמט: “זה תמיד מיוחד לנצח בקטע הקבוצתי נגד השעון והחבר’ה שלנו מעולים בזה. אני מאוד שמח להיות חלק מזה. היה קשה, אבל הקבוצה הייתה פנטסטית. זו הייתה מטרה גדולה – לקבל את החולצה הצהובסה בשבוע הראשון. לבשתי אותה פעם אחת בעבר וזו הייתה הרגשה נפלאה ללבוש צהוב, אז אני שמח שזה קורה בפעם השנייה ואני הולך ליהנות מזה מחר”.

ואן אברמט (רויטרס)

כריס פרום, האלוף המכהן, יכול להיות מרוצה מהמקום השני של קבוצתו ומכך שאחרי ההתרסקות ביום הראשון, הוא הצליח לעלות כבר בתום היום השלישי למקום ה-18, כשהוא מפגר ב-55 שניות אחרי המוביל הבלגי. ריצ’י פורט מ-BMC, שגם הוא התרסק ביום הראשון, נמצא במקום ה-14, 4 שניות לפני הבריטי.