היום (שני) הושלמה תמונת רבעי הגמר בווימבלדון כשחואן מרטין דל פוטרו השלים 1:3 במערכות מול ז'יל סימון הצרפתי, לאחר שהמשחק הופסק עקב חשכה אתמול. הארגנטינאי ניצח 6:7(1), 6:7(5), 7:5 ו-6:7(5) וחזר לרבע הגמר לראשונה מאז 2013. דלפו יפגוש ברבע הגמר את הראשון בעולם, רפאל נדאל.

אנג'ליקה קרבר וילנה אוסטפנקו המדורגות 11 ו-12 בווימבלדון, קבעו היום פגישה בחמישי בחצי הגמר. כאמור בעוד 10 המדורגות הראשונות מצאו עצמן מחוץ לטורניר עוד לפני רבע הגמר, הצליחו השתיים שדורגו אחרי העשיריה להגיע לפיינל פור אצל הנשים.

אנג'ליקה קרבר חוגגת (רויטרס)

קרבר, עבורה זו פעם שלישית במעמד חצי הגמר בקריירה גברה ברבע הגמר על דריה קסטקינה מרוסיה עם 3:6 ו-5:7. קסטקינה הייתה לא יציבה, פיגרה 4:1 במערכה הראשונה, 3:1 בשנייה, הצליחה להתאושש אבל בסיום כל מערכה, אולם הייתה זו קרבר שהשיגה את הנקודות הקובעות, והשיגה את הניצחון בנקודת המשחק השביעית במשחקון ה-12 של המערכה שהתעלתה לרמה גבוהה מאוד.

קרבר שזכתה פעמיים בגראנד סלאם באוסטרליה ובארה”ב ב-2016, תפגוש כאמור בחצי הגמר עוד שחקנית שכבר זכתה בגראנד סלאם, ילנה אוסטפנקו הלטבית, אלופת הרולאן גארוס 2017 שניצחה בעוד קרב צמוד את דומיניקה ציבולקובה הסלובקית 5:7 ו-4:6. ציבולקובה, 32 בעולם שלא דורגה בטורניר עקב הקידום של סרינה וויליאמס, הוליכה ביתרון שבירה בשתי המערכות, אבל אוסטפנקו ההתקפית כמעט מכל מקום על המגרש מצאה את המענה המהיר ועלתה לחצי הגמר.

סרינה וויליאמס (רויטרס)

סרינה וויליאמס שמחפשת תואר שמיני בטורניר, תפגוש בחצי הגמר השני את יוליה גרגאס הגרמניה בהופעת בכורה בחצי גמר גראנד סלאם. וויליאמס מצאה עצמה בפיגור מערכה מול האיטלקיה קמילה ג'יורג'י (52) שהציגה רמה גבוהה במערכה הראשונה, שברה את סרינה ורשמה 3:6. סרינה נשמה עמוק, העלתה את הרמה במערכות הבאות, האיטלקיה לא הצליחה לשמור על הרמה הגבוהה והאמריקאית ניצחה 3:6 ו-4:6. גרגאס (13) שתהיה הנציגה הגרמנית השנייה בחצי הגמר אחרי קרבר חזרה אף היא מפיגור מערכה מול ההולנדית קיקי ברטנס והשלימה יום גרמני מושלם עם 6:3, 5:7 ו-1:6.