הישג נאה לענף השיט המשלחת הישראלית לאליפות אירופה עד גיל 23 במפרשיות 470 שהסתיימה הערב (רביעי) בפורטוגל, תחזור הביתה כשבאמתחתה לא פחות משלוש מדליות. השייטים מאור עבו ויואב רוז הוכתרו לאלופי אירופה עם הזכייה במדליית הזהב, בעוד שניתאי חסון וטל הררי זכו במדליית הארד. צמד השייטות יהל ולך ועומר ביליה קטפו את מדליית הכסף בדגם האולימפי בתחרות הנשים.

הצמד עבו ורוז, הוכתרו רשמית לאלופי אירופה עוד לפני שיוט המדליות, במקום ה-10, שהקנה להם  45 נקודות שליליות וסגר עבורם תחרות מעולה. חסון והררי לעומת זאת, שסיימו במקום ה-9 בשיוט המדליות, וצברו במהלך התחרות 71 נקודות שליליות, שהקנו להם את המקום השלישי. בדגם המקביל לנשים, ולך וביליה העפילו לשיוט המדליות מהמקום ה-5 הכללי והודות לניצחון בשיוט המכריע הוכתרו לסגניות אלופות אירופה עם 63 נקודות שליליות במאזנן.

ניתאי חסון וטל הררי זכו במדליית ארד באליפות אירופה עד גיל 23 (צילום איגוד השייט) (מערכת ONE)

גילי אמיר, יו"ר איגוד השייט אמר לאחר סיום התחרות המוצלחת: "היסטוריה ישראלית. לראשונה שלוש מדליות באליפות אירופה בדגם האולימפי עד גיל 23. אין ספק שהשיטה של בניית מערכת מחדש המתבססת על עבודת רוחב ועומק נותנת את אותותיה הן בגלשנים והן במפרשיות. יש לנו עומק רב של שייטים בשתי השדרות, בשייט ובגלישה, אנו בונים מערכת לשנים רבות. כל מה שנותר לי הוא לברך את המאמנים יוגב יוסף וערן סלע ואת השייטים על העבודה הנפלאה ולקוות שלא יהיה שינוי משמעותי בדגמים שישתתפו במשחקים האולימפיים הבאים".