לא הרבה אנשים היום מוכנים להמר על כך שרוג’ר פדרר, אלוף ווימבלדון שמונה פעמים בעבר, ימצא את עצמו מחוץ לטורניר כבר בשלב רבע הגמר, אך הערב (רביעי) השווייצרי שרצה לעשות צעד נוסף בדרך לתואר תשיעי על הדשא בלונדון, נותר בהלם והודח בתום מותחן בן חמש מערכות מול קווין אנדרסון, שסיים את דרכו של הפנומן עם 6:2, 7:6(5), 5:7, 4:6 ו-11:13. 

פדרר, שלראשונה בתולדותיו הפסיד משחק בטורניר בו הוא השיג כבר נקודת משחק, אמר בסיום: “לא ראיתי את זה מגיע. הרגשתי טוב וניסיתי לעשות את הכי טוב שלי. היום היה אחד מהימים בהם היו לי רגעים נהדרים ולעומת זאת רגעים בהם לא ידעתי לאן אני זז בכלל. המטרה שלי היא לחזור לכאן בשנה הבאה. אני לא חושב שיש לי עסק לא סגור בווימבלדון בגלל ההפסד הזה, כי העסקים שלי פה בעבר הלכו מצוין. היו לי את ההזדמנויות לסגור את המשחק ואני אשם שלא ניצלתי אותן, זה מאכזב”.

רוג'ר פדרר (רויטרס)

המוטיבציה להמשיך להתחרות על הדשא בלונדון: “המוטיבציה שלי נובעת מהעובדה שאני לא רוצה להיות בצד המפסיד, במיוחד כאן. אני אוהב את האנרגיות שיש בווימבלדון ויש לי זיכרונות נהדרים מהטורניר הזה, תמיד נחמד להיות כאן וגם השחקנים שתמיד הערצתי נצצו בטורניר הזה. תמיד שאני מגיע לווימבלדון אני מנסה לחכות את מה שהם עשו כאן”.

בצד המנצח, אנדרסון הנרגש שלרוב שומר על ארשת פנים רצינית, לא הצליח להסתיר את התרגשותו בסיום הדרמה במגרש 1: “נתתי את הכי טוב שיכולתי וכל הזמן רציתי רק להמשיך להיאבק. לא חשבתי על דברים יותר מדי, זרמתי עם המשחק. לנצח את רוג’ר כאן זה רגע מאוד מיוחד עבורי, שאזכור תמיד”.

האמונה גם כשהיה בפיגור: “הייתי חייב להמשיך להאמין ולהגיד לעצמי כל הזמן שהיום זה היום שלי. אם אתה בא עם ספק, אתה לא יכול לנצח שחקן כמו רוג'ר. כל הזמן חזרתי על המשפט הזה בראש ‘זה היום שלך’”.

הישג השיא שלו בווימבלדון: “זה מה שאתה עובד כל כך קשה בשבילו. כמובן שזו הייתה הופעה טובה שלי היום, בתחילת הטורניר אמרתי לעצמי שהמטרה שלי הייתה להמשיך צעד רחוק יותר מהישג השיא שלי כאן (שמינית גמר), אז אני מאוד מרוצה, אבל עכשיו אצטרך להתאושש הרבה ולהיות מוכן למשחק הבא בשישי.

המשך הדרך לקראת שלב 4 האחרונים: “יש עוד טניס לשחק, אשמח היום בערב, אתן לזה לשקוע לפחות יום אחד, כי זה ניצחון מאוד מיוחד, אבל מקווה שיש לי עוד שני משחקים לשחק כאן”.