סרינה וויליאמס האשה והאגדה, עלתה הערב (חמישי) בפעם העשירית לגמר ווימבלדון, אחרי נצחון בחצי הגמר מול הגרמניה יוליה גרגאס 2:6 ו-3:6 בתוך שעה ועשר דקות. האמריקאית תחפש תואר שמיני על הדשא בלונדון, תואר 24 בגראנד סלאם וגביע ראשון כאמא טרייה.
 
גרגאס, שמאז 2012 לא עברה את הסיבוב הראשון בווימבלדון, סגרה טורניר מצוין ותעלה מהמקום ה-13 למקום העשירי בעולם. הגרמניה החזיקה מעמד בארבעת המשחקונים הראשונים בכל מערכה, אך משם סרינה שברה וברחה.

וויליאמס שיתפה את תחושותיה לאחר ההתמודדות: “הייתה לי לידה קשה ובעיות רפואיות אחריה, ורק מעט אנשים יודעים כמה קשה עבדתי כדי לחזור לרמה שלי. קשה לי להאמין שכבר בטורניר הרביעי שלי מאז הלידה אני בגמר, זה לא מובן מאליו”.

סרינה וויליאמס (רויטרס)

יריבתה בגמר, אנג'ליקה קרבר מגרמניה המדורגת עשירית בעולם, העפילה היום גם היא בפעם השנייה בקריירה לגמר טורניר ווימבלדון, כשגברה יחסית בקלות על המדורגת 12, ילנה אוסטפנקו הלטבית 3:6 ו-3:6 בתוך שעה ו-8 דקות, 34 דקות לכל מערכה. קרבר כאמור תחכה בגמר בשבת לסרינה וויליאמס.

קרבר עלתה במהלך 2016 למקום הראשון בעולם, אחרי שזכתה באליפות אוסטרליה ובאליפות ארה”ב הפתוחה והגיעה לגמר ווימבלדון. לעומת 2016 , 2017 היתה שנה נוראית עבורה, במהלכה אפילו יצאה מהטופ-20, אבל מתחילת 2018 היא חזרה לכושר שיא, הגיעה לחצי הגמר באוסטרליה, רבע הגמר ברולאן גארוס וכעת גמר ווימבלדון.

אנג'ליקה קרבר (רויטרס)

אוסטפנקו, שזכתה ב-2017 ברולאן גארוס, היתה צמודה לקרבר עד 3:3 במערכה הראשונה אבל אז החלה לשגות, וקרבר ברחה ל-3:6 ול-1:5 מהיר במערכה השנייה. הלטבית עוד הספיקה לחזור לקחה שני משחקונים, הצילה מאצ’ פוינט אבל לבסוף נכנעה. 

קרבר אמרה בסיום: “זה היה משחק לא קל, ילנה מכה חזק, ניסיתי להיות מרוכזת. זו הרגשה נפלאה על המגרש המרכזי כאן. אחרי שהייתה לי שנה גרועה ב-2017, אני שמחה לחזור לגמר גראנד סלאם ב-2018”.