במטרה לשפר עבור הספורטאים המצטיינים בצה"ל את השירות הצבאי, ולהעמיק את התרומה שלהם למדינה, יחל בשבוע הבא פיילוט במסגרתו הספורטאים המצטיינים ישרתו כמורים חיילים. בפיילוט, שיחל ביום ראשון ה-16 בספטמבר, יעברו כ-100 ספורטאים מצטיינים (ופעילים) הכשרה של שלושה שבועות, ובסופה הם ייכנסו ללמד במערכת החינוך. 

תחילה, הספורטאים צפויים להשתלב בעיקר בשיעורי החינוך הגופני בבתי הספר. כך יוכלו הספורטאים להעביר מניסיונם ומהידע הרב שלהם לתלמידים והתלמידות הצעירים. באופן זה, תגבר איכות שיעורי החינוך הגופני בבתי הספר ולספורטאים עצמם יתאפשר סדר יום המכיל בתוכו שירות צבאי משמעותי אליו תתווסף גם שיגרת אימונים.

ח"כ יואל רזבוזוב (נעם מורנו)ח"כ יואל רזבוזוב (נעם מורנו)

חבר הכנסת יואל רזבוזוב ממפלגת יש עתיד, שגם יזם את הרעיון, אמר: "זהו צעד חשוב בו כל הצדדים מרוויחים – הספורטאים יתנו עצמם יותר לצה"ל ולמדינה, והם יזכו לשירות משמעותי שיאפשר להם לתרום בתחומם ולהמשיך לשמור על השגרה הספורטיבית".

רזבוזוב בירך את תת-אלוף מירב קרישנר (ראש מטה אגף כוח האדם בצה"ל) ואת תת-אלוף ערן שני (ראש חטיבת תכנון ומנהל כוח אדם בצה"ל) על שהצליחו להביא המהלך ליידי מימוש, והוסיף: "כמי שמכיר טוב מאוד את שירותם הצבאי של הספורטאים המצטיינים בצה"ל, היה לי חשוב להביא לשינוי משמעותי שיטיב עם הספורטאים והצבא כאחד. נפגשתי ושוחחתי עם תא"ל קרישנר ותא"ל שני, ולשמחתי הם הבינו את היתרונות שבהשמת ספורטאים מצטיינים כמורים חיילים במערכת החינוך”.