המתעמלת האמנותית האולימפית נטע ריבקין, שייצגה את ישראל שלוש פעמים במשחקים האולימפיים וזכתה במדליות רבות בתחרויות בינלאומיות, החליטה לתרום את הבגד האולימפי שלה, בו התחרתה במשחקים האולימפיים בריו 2016, לטובת הצלת חייו של הילד נאור אלבז בן השלוש, הסובל מגידול סרטני אגרסיבי בראשו.

ריבקין החליטה להירתם להצלת חייו של נאור ויחד עם עמותת "להושיט יד", שמנהלת את מאמצי גיוס הכספים, לעזור ולנסות לגייס את סכום הכסף הנדרש עבור שליחתו לטיפול מציל חיים בחו"ל, כ-200 אלף דולר. המתעמלת החליטה להעלות את הבגד הייחודי שלה למכירה פומבית באתר המכירות EBay, במטרה לגייס תרומה נכבדה ככל הניתן. הפריט המיוחד, מעשה עבודת-יד משובץ באלפי אבני חן ועלותו כ-1,200 דולר.

נטע ריבקין בטקס הפתיחה בריו (עמית שיסל)

ריבקין אמרה הבוקר (ראשון): "החלטתי למכור את בגד הגוף האולימפי שלי מתוך כוונה לסייע לנאור הקטן בן השלוש הנאבק מדי יום, לנצח את המחלה הקשה. אני מקווה שבתרומה זו אוכל לסייע רבות לגיבור הקטן הזה. זוהי זכות גדולה לעשות עבורו ולו את המעט הזה."

הסכום שיאסף בעקבות מכירות הבגד, ייתרם כולו לטובת הצלת חייו של נאור הקטן, שמגיל 10 חודשים נלחם בגידול סרטני בראשו. הסיכוי היחיד של נאור ומשפחתו לנצח את המחלה ולהציל את חייו הוא טיפול חדשני ויקר מאוד בארה"ב, ועל פי הידוע שלושה ילדים מישראל במצב דומה טופלו בבית החולים והבריאו. ריבקין גם תיפגש עם הזוכה במכירה הפומבית של הפריט הייחודי, תמסור לידיו את הבגד האולימפי שלה באופן אישי ותעניק לו תעודת הערכה אישית חתומה על-ידה.

ריבקין, שסיימה במקום השביעי במשחקים האולימפיים בלונדון 2012 ונשאה את דגל ישראל בטקס הפתיחה בריו, פרשה לאחרונה מפעילות תחרותית. כיום, לאחר פרישתה, היא מקדישה את רוב זמנה בחינוך הדורות הבאים של ההתעמלות האמנותית בישראל.