העמותה לגיימינג תחרותי בישראל, נציגתה הרשמית של הפדרציה הבינלאומית לספורט אלקטרוני הגישה היום (א') למשרד התרבות והספורט בקשה רשמית להכיר בענף הגיימינג התחרותי כענף ספורט רשמי בישראל. מהלך זה של הגשת הבקשה נעשית בתיאום הדוק עם הפדרציה הבינלאומית לספורט אלקטרוני, אשר עוקבת באדיקות אחר ההתפתחויות בנושא זה בישראל.

לאחר עבודה מאומצת בת שמונה שנים להכרה בענף זה כענף ספורט תחרותי רשמי בישראל, בימים אלו מרגישים בעמותה לגיימינג תחרותי כי העמותה עומדת בכלל הקריטריונים של משרד התרבות והספורט להכרתם כאגודת ספורט רשמית במדינת ישראל.

רק בחודש שעבר העמותה חתמה על הסכם משמעותי עם אס"א (איגוד הספורט האקדמי), אחד מגופי הספורט הגדולים במדינה, לשלב תחרויות גיימינג במשחקי אס"א לסטודנטים החל משנה הבאה. משמעות שיתוף הפעולה הינו שארגון אס"א מכיר בענף הגיימינג כענף ספורט לגיטימי לצד ענפי ספורט מסורתיים כמו כדורגל, כדורסל, טניס, ועוד.

לדברי עידו ברוש, יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי: "מזה זמן רב שאנו עומלים יום וליל להכרה בענף הגיימינג כענף ספורט רשמי בישראל. בשמונה שנים האחרונות וחרף הקשיים של חוסר הכרה מהמדינה, אנו שוקדים על שליחת נבחרת ישראלית לאליפויות העולם השנתיות בספורט אלקטרוני. נבחרת הגיימינג של ישראל משתתפת באליפות העולם בגיימינג משנת 2010 ועד כה הגיעה להישגים מרשימים”.