החדשות להן חיכו שחקני פורטנייט בכל העולם הגיעו, והמשחק צפוי להגיע בבלעדיות למכשירי ה-Galaxy Note 9 למשך 30 הימים הראשונים, כשעל פי דיווח של The Verge, בכיר ב-Epic Games, המפתחת של המשחק, אישר כי החברה תשיק את המשחק מחוץ לחנות האפלקציות של גוגל.

הסיבה? נראה שבחברה רוצים לעקוף את המגבלות של גוגל, ולהימנע מתשלום לענקית הטכנולוגיה שגובה כ-30% מכל רכישה שנעשית דרך החנות, מה שיוביל כמובן לפגיעה משמעותית בהכנסות החברה. המשחק אגב זמין למשתמשי האייפון דרך חנות ה-AppStore במשך זמן רב.

בניגוד לממש ה-IOS בו המשתמשים לא יכולים להוריד יישומים ממקורות חיצוניים (אלא אם כן המכשיר פרוץ), במערכת האנדרואיד ניתן להתקין ידנית יישומים ממקורות חיצוניים ונראה שב-Epic Games ינצלו את העובדה הזאת כדי לעקוף את התשלום שגוגל גובה והחברה תשיק את המשחק מחוץ לחנות.

מנכ”ל Epic, טים סוויני, סיפר לפורבס: “בפלטפורמות פתוחות כמו PC, Mac ואנדרואיד, המטרה היא להביא את המשחקים שלנו ישירות לצרכנים. אנו מאמינים שגיימרים ירוויחו מכך. תחרות בין שירותים נותנת לצרכנים הרבה אפשרויות בחירה, ומאפשרת לטובות מבינהן להצליח".

אבל לא  כל מושלם. העובדה שהמשחק לא יעלה לחנות הרשמית של גוגל מעלה את האפשרות כי מפיצי רוגלות ווירוסים ינצלו זאת יותר ויפרסמו קבצי APK מזוייפים ש"יתחפשו" למשחק. במקום להוריד את המשחק בבטחה דרך חנות גוגל (הפליי סטור), המשתמשים ייאלצו להוריד קובץ התקנה ולאחר מכן לאשר באופן חריג למכשיר להתקין קובץ APK ממקור לא מוכר. בהתחשב בכך שחלק משמעותי מקהל היעד של המשחק הוא ילדים, אפשר להבין מדוע המהלך מעורר דאגה גדולה בקרוב גיימרים ברחבי הרשת.