אין ספק כי אחד המדגמים היותר מוכרים בעולם הריצה הנו ה-Nike Air Zoom Pegasus אשר חוגג כבר 35 שנה בשוק הריצה.

לרגל חגיגות יום ההולדת המכובד השיקה נייקי את ה-NIKE AIR ZOOM PEGASUS 35, אשר לצד שמירה על המסורתיות מציג מספר חידושים בהמשך לדגשים מצדו של האלוף האולימפי הבריטי  – מו פארח.

נתחיל באלמנטים שנשמרו – המראה ה”פגסוסי” המוכר לא הולך לשום מקום: מראה מאסיבי עם נוכחות שההכרעה לגביו היא כמובן טעם אישי – או שתאהבו את זה, או שלא. מה שעוד נשמר הוא הרכב הסוליה האמצעית אשר משלבת בין  Nike Zoom Air וקצף קושלון.

NIKE AIR ZOOM PEGASUS 35

לצד אלו ניתן לראות שמספר אלמנטים עברו עדכון/רענון בהתאם לפידבקים שהתקבלו מרצים מכל רחבי העולם: הלשונית מחורצת בכדי להקל על הסרה ונעילה של הנעל, החור התחתון הוזז בכדי שיפתח ויספק גמישות לכף-הרגל, הצווארון (באזור הקרסול) פונה הרחק מהאכילס בכדי לספק נוחות נוספת (זו אגב תובנה של פארח) והעקב המשופע מסייע לדריכה ונראה יותר מהיר ומודרני.

ויש שינויים נוספים: המעצבים שילבו את שתי יחידות כריות האוויר שהופיעו בדגמים הקודמים של נעלי Pegasus, ליחידה אחת, המחקה את הצורה של לוחית סיבי-הפחם (הקרבון) המעוקל של נעלי ה-4%. הצורה החדשה מאפשרת ריפוד (שיכוך) תגובתי המשפר את המעברים ואת הגמישות. 

ויש גם התייחסות למבנים אנטומיים של הרגל לפי מגדר: גרסת נעלי הנשים למשל, מאופיינת בקצף קושלון רך יותר המותאם במיוחד לכף-הרגל הנשית. 

הדגם לנשים

בריצה עצמה ניתן לראות כי מעצבי הנעל השיגו את מטרתם: הנעל נוחה מאוד ונותנת תחושה של ריחוף. הבשורה הטובה היא שתחושה זו איננה מתנגשת עם תחושת היציבות, מה שאפיין לאורך כל השנים את ה-Nike Air Zoom Pegasus.

הנעל נוחה מאוד לנעילה ולהסרה עקב החלק האחורי ולשון הנעל שעודכנו, אך עם זאת חשוב להזכיר שאין מדובר בנעל “גרב” אשר מייתרת את השרוכים ונותנת תחשוה עוטפת.

כפי שציינו בתחילת הכתבה, עניין העיצוב המאסיבי קשור נטו לטעם האישי שלכם. יש כאלו שישאבו מכך עוצמה ויציבות, ויש כאלו אשר יעדיפו את הדגמים היותר קלילים של ניייקי. ההחלטה ברגליים שלכם.