הגרלת יורו 2020 בבוקרשט זימנה מספר בתים מאוד מסקרנים, אך החשוב ביותר מבחינת אוהדי הכדורגל הישראלי הוא בית 4, בו נמצאות אנגליה, קרואטיה (סגנית אלופת העולם) וצ’כיה. את המקום האחרון בבית תתפוס מי שתעלה מפלייאוף דרג 3, בו נבחרת ישראל תפגוש את סקוטלנד ובחצי הגמר השני סרביה תתמודד נגד נורבגיה.

אחרי הקמפיין הרע של הנבחרת במוקדמות בו סיימה במקום הנמוך ביותר מאז 1996, המקום החמישי, קשה להאמין שאנדי הרצוג יוכל להוביל את הכחולים-לבנים לעבר החלום הגדול. ספק גדול אם אי פעם עוד נזכה להזדמנות שכזו להעפיל למפעל יוקרתי ולכן ההתאחדות לכדורגל והעומדים בראשה צריכים לעשות חושבים ולהפיק את המיטב על מנת שננצל את ההזדמנות ההיסטורית להפעיל ליורו.

יוסי אבוקסיס (מרטין גוטדאמק)יוסי אבוקסיס (מרטין גוטדאמק)

בשל כך ולאור הקמפיין האחרון, הרצוג לא יכול להוביל את השחקנים לעבר הצלחה גדולה. המאמן האוסטרי החביב עשה רושם כי אינו חפץ לאמן פה ושידר בשפת הגוף שלו כי אין לו שום רעב להצליח עם הנבחרת הישראלית. מה ששודר על הקווים חדר לשחקנים וככה נראתה גם היכולת במשחקים האחרונים.

עד חודש מרץ (בו ישוחקו שלבי חצי הגמר והגמר של הפלייאוף) יש עוד מספיק זמן ושחקני הנבחרת עוד יתכנסו להתגבש. עכשיו, בנקודה הזו, קברניטי ההתאחדות צריכים להתאחד ולקבל החלטה קשה – הרצוג יעזוב ובמקומו יוחתם המאמן הישראלי המצליח ביותר שיש היום בליגת העל – יוסי אבוקסיס.

יוסי אבוקסיס (חגי מיכאלי)יוסי אבוקסיס (חגי מיכאלי)

מאז שעזב את הפועל תל אביב, אבוקסיס הוא סיפור הצלחה בלתי ייאמן. בבני סכנין הוביל יוסי את הקבוצה מהמגזר לשלוש שנים רצופות בפלייאוף העליון ואפילו לחצי גמר גביע המדינה. אחרי שעבר לבני יהודה, אבוקסיס המשיך במגמה והוביל את הזהובים משכונת התקווה לעוד שלוש שנות פלייאוף עליון, כשבכל שנה סגל השחקנים שלנו משתנה מקצה לקצה ולפעמים הוא צריך למצוא מציאות בליגות המשנה.

אבוקסיס דבק בשיטתו, לפעמים מגוון ותמיד דואג להפתיע. מדובר בטקטיקן מהמדרגה הראשונה שמחובר מאוד לשחקנים שלו ודואג להם כמו אבא. שחקני הנבחרת חייבים דמות אבהית שכזו, שתדע להפיק מהם את המיטב. שיטת המשחק של אבוקסיס יכולה להיות קלף עבור נבחרת ישראל, במיוחד לאור חוזקת היריבות מולה היא תתמודד. לבוא קטנים ולצאת הכי גדולים – זו המומחיות של אבוקסיס. לכן, כדאי לחשוב ברצינות על לקיחתו והחתמתו על הקווים של הנבחרת הלאומית, במטרה לעשות היסטוריה.

הכתוב הוא טור דעה.