הרבה פעמים אני מבקר את הכדורגל הישראלי על חוסר יצירתיות, כמות שערים דלה ומשחקים לא יפים לעין. השבת הזו אני חייב לציין, נהניתי מכמה משחקים בצורה יוצאת דופן, מהיצירתיות, הגולים, ומהשילובים שהיו בין השחקנים.

זה התחיל במכבי חיפה עם צמד בישולים גדול של צ'ירון שרי, שהשאיר את מכבי חיפה בתמונת האליפות, המשיך עם בית"ר ירושלים שבחצי שעה במחצית השנייה הזכירה את הימים היפים שלה, זאת שרצה לאליפויות, זאת שזוכה בתארים ומלהיבה את הקהל שלה מחדש. 

קונטה, אזולאי, ורד וממן חוגגים (רדאד ג'בארה)קונטה, אזולאי, ורד וממן חוגגים (רדאד ג'בארה)

אין ספק שאם בית"ר ירושלים הייתה משחקת כל העונה כמו המחצית השנייה הערב מול חדרה היינו רואים מאבק משולש על האליפות, והיה לנו הרבה יותר עניין. המועדון מהבירה הראה היום, אני מדגיש במחצית השנייה, קבוצה תוססת, יצירתית, והכי חשוב, היא הבקיעה 4 שערים שאחד יותר יפה מהשני.

כשאני אומר למאמנים וקורא לתת לשחקנים היצירתיים לשחק, אני מתכוון לשחקנים כמו עידן ורד, אלירן עטר, שרי ממכבי חיפה ועוד רבים אחרים שהקהל קונה בשבילם כרטיסים ומעדיף לראות אותם על המגרש ולא שחקנים אפורים רובוטיים.  

צ'ירון שרי עם הכדור (שחר גרוס)צ'ירון שרי עם הכדור (שחר גרוס)

נכון, צריך לדעת לשלב, אבל אם אנחנו רוצים שהכדורגל שלנו יהיה יותר טוב ויפה צריך לתת עדיפות לשחקנים האלה. כדי לראות את התנועה, העקבים והגולים של אלירן עטר, את זה לא לומדים באף בית ספר, זה דבר שמביאים מהשכונה, איפה שהשחקנים האלה שיחקו כאשר היו ילדים.

חסר לי בכדורגל הישראלי לראות שחקנים שגדלו בשכונה, והגיע הזמן שנעריך אותם הרבה יותר. לדוגמה, עטר שעוד שנייה היה פורש בגלל שלא העריכו מספיק את הכישרון שלו במכבי ת"א. למען האמת אלירן מפתיע אותי גם, לא האמנתי שלאחר שהיה בהקפאה זמנית במכבי ת"א, בגיל 33, הוא יהיה בכושר משחק כל כך טוב.  

אלירן עטר חוגג (רדאד ג'בארה)אלירן עטר חוגג (רדאד ג'בארה)

אני שמח שחדוות המשחק חזרה אליו, כי הוא מוסיף הרבה צבע לכדורגל הישראלי. אותו דבר לגבי עידן ורד שחזר ממחלה ופציעה ארוכה. שניהם יחד מביאים ממד חדש לבית"ר ירושלים שדי שעממה אותי העונה עד היום בדקה ה-60.

מכבי חיפה עושה את עבודתה כמעט כל שבת, ואין ספק שבניצחון שלה היום באשדוד היא מלחיצה מאוד את מכבי ת"א שמגיעה ביום שני לדרבי עם 3 נקודות פור, ותשחק נגד קבוצה שיודעת שהיא הרבה פחות טובה ממנה, הפועל ת"א. לצהובים יהיה קשה מאוד לפצח את הבונקר והאוטובוס קומתיים שניר קלינגר יעמיד.  

ניר קלינגר (אורן בן חקון)ניר קלינגר (אורן בן חקון)

היא תצטרך הרבה סבלנות וקור רוח, כי הפועל ת"א למדה וניר קלינגר הבין שהוא לא מתחכם יותר במשחק הרפתקני, אלא פשוט בא לשחק טקטי ומבוקר, כדי לנסות לגנוב 3 נקודות.

לסיום, הרמה השנה לא תמיד גבוהה ולפעמים נמוכה מאוד, אבל יש לנו עניין רב גם בצמרת, גם בכניסה לפלייאוף העליון וגם בתחתית. אין ספק, ליגה מעניינת. נ.ב, הגיע הזמן שיענק'לה ייתן למרקו בלבול קרדיט על המהפך שהוא עושה מזה שנה וחצי במכבי חיפה ויחתים אותו לעונה הבאה. זה ייתן הרבה ביטחון למרקו ולקבוצה. גם משה חוגג הבטיח שיחתים את רוני לוי, אנחנו עדיין מחכים.   

מרקו בלבול (שחר גרוס)מרקו בלבול (שחר גרוס)