מכבי תל אביב לא הבריקה, אבל רשמה ניצחון יקר כשגברה 0:2 על מ.ס אשדוד. לצד משחק חלש של יונתן כהן וצ’יקו אופואדו בחלק ההתקפי, שוב שחקן אחד בלט מעל כולם, ושמו עומר אצילי. הקיצוני שחזר מפציעה לפני 3 חודשים, ממשיך להיות מסמר הערב משחק אחרי משחק, והוא ממשיך להוכיח שכל עוד הוא על המגרש, הצהובים לא מסתכלים אחורה ודוהרים לאליפות.

במבט על המשחק, מעבר לכך שאצילי היה המצטיין וכבש את השער הראשון, הוא פשוט לא הפסיק לבצע פעולות חיוביות. מסירות עומק לשטחים פנויים לחבריו, מספר מסירות אדירות שהיו חייבות להסתיים בבישול עבורו, אך נעצרו בשל יכולת מופלאה של רועי משפתי בשער של אשדוד.

עומר אצילי חוגג (רדאד ג'בארה)עומר אצילי חוגג (רדאד ג'בארה)

אצילי כבש את שערו הרביעי העונה, שנוספו לששת הבישולים מפתיחת העונה, שכזכור פתח אותה רק במחזור השמיני. ולדימיר איביץ’ והצהובים ספגו לא מעט ביקורות בפתיחת העונה על כך שלמרות הניצחונות הכדורגל פשוט לא היה מרשים וססגוני כמו בעונה החולפת. אולי הביקורות היו נכונות, והסיבה לכך הייתה עומר אצילי.

מאז שהקיצוני חזר לכר הדשא, שטף המשחק פשוט הפך לטוב יותר. עם הזמן אצילי חזר לקבל דקות, ומול אשדוד ערך את ההופעה התשיעית שלו ברציפות בהרכב, בהן הצהובים כבשו 19 שערים. הנוכחות של אצילי פשוט הופכת את האלופה לקבוצה הרבה יותר מסוכנת וחדה מול השער. השמאלית האימתנית שלו תמיד מאיימת, והיום גילינו שגם לימנית יש כוונת מאופסת.

שחקני מכבי ת"א חוגגים עם עומר אצילי (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי ת"א חוגגים עם עומר אצילי (רדאד ג'בארה)

הילד הצנום ששב מתקופה לא פשוטה בגרנאדה בלה ליגה והיה אחד המצטיינים בעונת האליפות ב-2018/19, שב מפציעה לא פשוטה שהשביתה אותו לא מעט זמן. אך למרות זאת, הוא חזר חזק הרבה יותר. אצילי מפגין פיזיות בלתי נגמרת על המגרש, יכולת כדרור שהמון זמן לא נראיתה בליגת העל, וראיית משחק התקפית מושלמת. כל נגיעה בכדור יוצרת מצב מסוכן או הכנה למצב. אצילי הוא בדיוק השחקן שאיביץ’ וחניכיו צריכים כדי להמשיך לדהור קדימה. כשההגנה הצהובה ממשיכה להצטיין, שחקן הכנף הוא העוגן ההתקפי הכי חשוב של איביץ’, שפשוט פורח תחתיו ויודע לשתף פעולה יחד עם כל שחקן אחר שהמאמן הסרבי יאייש לידו ב-11 הפותחים. 

העונה, בניגוד לזו הקודמת, מאבק האליפות הרבה יותר פתוח. מכבי חיפה נראית מצוין וממשיכה לצבור ניצחונות מאז ההפסד במשחק העונה. למכבי תל אביב יש כמובן סגל יותר עמוק, עבה ואיכותי, אך האקס פקטור הכי גדול שיכריע מי תניף את הצלחת בסיום העונה, הוא אצילי. אם הוא ימשיך להיות בכושר הנפלא שלו, הסיכויים של הצהובים לסיים במקום הראשון בסיום העונה יעלו בצורה משמעותית.

עומר אצילי חוגג (רדאד ג'בארה)עומר אצילי חוגג (רדאד ג'בארה)

הכתוב הוא טור דעה.