כבר עשר שנים שליאו מסי הוא השחקן הטוב ביותר בעולם בפער אדיר מכל היתר. הדבר מתבטא בסטטיסטיקות ובתארים, אבל בעיקר בקסמים שהוא עושה במגרש בכל פעם שכף רגלו דורכת על הדשא. זה לא מובן מאליו בכלל ששחקן יזכה בשישה כדורי זהב, זה משהו שככל הנראה לעולם לא ישוחזר, אבל מה שעוד יותר מדהים זה שהוא זכה בפרס פעם נוספת עשר שנים מרגע זכייתו הראשונה.

הארגנטינאי הוא לא רק היחיד שזכה בשישה כדורי זהב, הוא גם היחיד שזכה שש פעמים בנעל הזהב כשסיים ככובש הבכיר בלה ליגה ובאירופה ב-2010, 2012, 2013, 2017, 2018 ו-2019. בשנים שלא סיים ראשון, סבל מפציעות שהשביתו אותו לתקופה לא קטנה, והפער מהמקום הראשון היה מאוד זניח. כל זה כאשר הוא מתפקד כפליימייקר לכל דבר ועניין בשנים האחרונות.

ליאו מסי. הוא בכלל קשר (רויטרס)ליאו מסי. הוא בכלל קשר (רויטרס)

הפרעוש מוליך את הליגה הספרדית בשערים ובבישולים בפער אדיר, כאשר הוא הפך לכובש הבכיר בלה ליגה בגיל 27 בלבד ולכובש הגדול ביותר של בארסה בגיל 24 בלבד. עם זאת, לא רק בקטגוריות הללו הגאון במקום הראשון, הוא גם סידר הכי הרבה מצבים לחבריו, סיפק הכי הרבה מסירות עומק וביצע הכי הרבה כדרורים מוצלחים, כשלא רק העונה אלא כמעט בכל עונה בעשור האחרון הוא במקום הראשון בכל אחת מהקטגוריות הללו.

כל מבקריו של מסי, שרובם באופן לא מקרי אוהדי ריאל מדריד או חובבי כריסטיאנו רונאלדו (במרבית המקרים זה בא ביחד), יגידו שבגלל שהארגנטינאי לא הוביל את נבחרתו לתואר – הוא לא יכול להיחשב כגדול בכל הזמנים. אותם מבקרים שוכחים כמה דברים: 1) להגיע לשלושה גמרים רצופים זה לא דבר שבא ברגל, 2) אם גונסאלו היגוואין קצת יותר מרוכז במצבים שמספר 10 סידר לו בגמר המונדיאל נגד גרמניה – ארגנטינה אלופת עולם, ו-3) גם קלברסון למשל זכה במונדיאל והוא בטח לא הטוב בכל הזמנים, ספק אם בכלל זוכרים מי הוא.

קלברסון עם ריבאלדו במונדיאל 2002. גם הוא זכה בטורניר, אבל מישהו זוכר אותו היום? (רויטרס)קלברסון עם ריבאלדו במונדיאל 2002. גם הוא זכה בטורניר, אבל מישהו זוכר אותו היום? (רויטרס)

למסי זה בכלל לא משנה אם הוא הטוב בהיסטוריה או לא, בניגוד לכריסטיאנו רונאלדו למשל שהתואר מאוד חשוב לו. כל מה שמספר 10 של בארסה רוצה זה לשחק כדורגל, הדבר שהוא עושה הכי טוב בעולם. זה נכון שהיה חסר לו הגרוש ללירה מלקחת כמה גביעי אלופות נוספים שבהחלט היו מוסיפים עוד לרזומה המדהים שלו, אבל גם אם (חס וחלילה) יפרוש עכשיו – אפשר כבר בזה הרגע להכתירו לטוב ביותר בכל הזמנים שדרך על מגרש הכדורגל. תודה שזכינו לראות אותך, מסי.

ליאו מסי. G.O.A.T (רויטרס)ליאו מסי. G.O.A.T (רויטרס)

הכתוב הוא טור דעה.