ב-8 השנים האחרונות לא הייתה קבוצה שהצליחה לקחת את האליפות מיובנטוס בליגה האיטלקית. הגברת הזקנה שלטה ביד רמה עם שמונה אליפויות רצופות והחזירה לעצמה בעשור האחרון את השליטה הבלעדית בארץ המגף. אולם, לפחות על פי שני מחזורי הפתיחה הנהדרים בסרייה א’ – נדמה כי יש טוענת ראויה בהחלט לכתר.

מי שפתח את רצף האליפויות של יובה לפני 8 שנים היה לא אחר מאשר אנטוניו קונטה, שהגיע לביאנקונרי בעונת 2011/12 לאחר שנים לא קלות שעברו על הגברת הזקנה והחזיר אליה את התואר המקומי היוקרתי אחרי כמעט עשור. 3 אליפויות רצופות השיג קונטה על הקווים של יובה, שאחריו קטפה עוד 5 אליפויות. העונה, ינסה האיש שהתחיל את רצף האליפויות של יובנטוס – לעצור אותו עם אינטר.

שחקני אינטר חוגגים (רויטרס)שחקני אינטר חוגגים (רויטרס)

נכון, מדובר רק בפתיחת העונה ואחרי שהביסה את העולה החדשה לצ’ה ורשמה ניצחון נוסף על קליארי, אך נדמה כי משהו השתנה לטובה בקבוצה מעיר האופנה, לאחר לא מעט שנים בהן הייתה בצל בארץ המגף. אינטר של העונה נראית אטרקטיבית במיוחד. רומלו לוקאקו הגיע וכבר פרע שטרות, אלכסיס סאנצ’ס צורף גם כן ממנצ’סטר יונייטד ובצוותא מסתמן חלק קדמי משובח עם פוטנציאל רב.

אינטר פתחה את עידן קונטה על הקווים בצורה חלקה, עם כדורגל סוחף, שערים מרהיבים והמון רעב, בעוד יובנטוס לא הרשימה במיוחד ב-0:1 שלה על פארמה ונהנתה מדרמה של ממש מול נאפולי, באחד מהמשחקים הנפלאים ביותר שראינו בעונות האחרונות. רוב המהמרים הולכים כצפוי עם אליפות נוספת ליובה, וייתכן שאכן כריסטיאנו רונאלדו וחבריו, הפייברוריטיים הגדולים, יחגגו שוב, אך הפעם המשימה תהיה קשה בהרבה.

כריסטיאנו רונאלדו. יחגוג אליפות נוספת? (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו. יחגוג אליפות נוספת? (רויטרס)

מלבד אינטר ויובנטוס, שסומנו עוד טרם פתיחת העונה כמי שיתפסו את הפסגה, קיבלנו עוד כמה משחקים מסקרנים במיוחד שהשאירו טעם של עוד. הליגה האיטלקית הייתה ידועה בשנים האחרונות בסגנון המשחק השמרני וההגנתי במעט, אך מחזורי הפתיחה הפוריים סיפקו לנו כמה תצוגות יוצאות מן הכלל.

ה-3:4 הנהדר של נאפולי על פיורנטינה, ה-3:3 המשובח בין רומא לגנואה, התבוסה שהנחילה לאציו לסמפדוריה וההפסד של מילאן 1:0 לאודינזה ועוד מספר משחקים שהיו כמעט כל מה שאפשר לדרוש מפתיחת עונה – חגיגות שערים, דרמות, הפתעות והצהרות כוונות. הסרייה א’ חזרה מהפגרה, ונדמה כי הפעם המטרה שלה לחזור לקדמת הבמה האירופית אליה היא שייכת, ואל תמהרו להמר על הזוכה בסיום.

הכתוב הינו טור דעה