בעקבות עתירה שהוגשה באמצעות פרופסור אביעד הכהן ועל ידי נחמן רוזנברג ואיתן זליגר מארגון נבחרת השבת, החליטה היום (חמישי) שרת התרבות והספורט, מירי רגב, לשנות את התמיכה לאיגודי הספורט, כך שתמיכות תקציביות יתקבלו לאחר שיוכח כי גם ספורטאים השומרים שבת יוכלו להתחרות בתחרויות הספורט תחת האיגודים. למעשה, אגודות ספורט שלא ידאגו לשומרי שבת ויפלו ספורטאים דתיים לא יתוקצבו על ידי המדינה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
גילת: אקבל באהבה את היו"ר החדש

הפעיל החברתי, נחמן רוזנברג, ברך אמר: “החלטת השרה גורמת לצדק היסטורי עבור 20 אחוזים מהאוכלוסיה שומרי מסורת שעד היום ילדיהם הודרו מהספורט בישראל. תיקון העוול יפתח את ענפי הספורט הרבים עבור אלפי ספורטאים מעולים במדינת ישראל אשר יותר לא יאלצו לבחור בין ספורט לבין מסורת ישראל”.

איתן זליגר, אב לארבע בנות ספורטאיות מצטיינות, אמר: “היום ניתנה האפשרות לספורטאים וספורטאיות שומרי שבת להגיע לפסגות המקצועיות בתחומם, לא ייתכן שבגלל היותם שומרי שבת יודרו הספורטאים הדתיים מתחרויות ספורט הנערכות בשבתות ובמועדי ישראל, אנחנו מודים לשרה רגב”.

חן עזרא וחנן ממן (מרטין גוטדאמק)חן עזרא וחנן ממן (מרטין גוטדאמק)

פרופ’ אביעד הכהן, שייצג את ארגון 'נבחרת השבת' והגיש את העתירות יחד עם הקליניקות המשפטיות ממכללת שערי מדע ומשפט לבג”ץ שהביאו לשינוי התבחינים, אמר: “יש לברך את השרה רגב ומשרד הספורט על עוד צעד חשוב בדרך למתן שוויון הזדמנויות לכל הספורטאים, כראוי וכנכון.  המבחן האמתי יהיה ביישום עקרון השוויון בתחרויות שייערכו מכאן ולהבא ויש לקוות שכך יהיה”.